Golf Klánovice

Popis trasyUmístění zastavení:

u lesní cesty, na modré turistické značce.

Technický stav: zastavení je nepoškozené
GPS souřadnice: 50.0918208,14.6585450

Na golfových hřištích v Klánovicích se začalo hrát v roce 1937. Pozemky na hřiště věnoval Golf clubu Praha kníže Lichtenstein a vlastní práce financoval baron Ringhoffer. Do začátku 2. světové války byla postavena budova, která obsahovala klubovny s restaurací. Dále bylo vybudováno 6 hracích ploch dlouhých 200 m a širokých 50 m. Za války byl provoz golfových hřišť značně omezen, ale stále se hrálo. Po válce se začala budovat další plánovaná hřiště až do počtu 18 jamek. Zdejší golfová hřiště si získala světovou proslulost, hrály se zde velké turnaje a mezinárodní golfová mistrovství. V roce 1950 byl Golf club Praha zrušen a golf se jako buržoazní přežitek přestal hrát. V té době byla hřiště téměř dokončena, měla se rozprostírat na ploše 86 ha.

Většina herních ploch byla postupně rozorána a zalesněna. Budovu převzalo ČSTV a byla zde pořádána soustředění sportovců a trenérů různých sportů (judisté, fotbalisté, pozemní hokejisté a další).

V roce 1991 byl objekt vrácen obnovenému Golf clubu Praha, který začal připravovat výstavbu nových golfových hřišť, která měla mít opět 18 jamek. Z realizace tohoto projektu však sešlo. V nedávné době koupila společnost Forest golf resort Praha a.s. od Golf clubu Praha původní budovu včetně cca 2 ha pozemků. Na těchto pozemcích jsou provozovány kurzy golfu. Současně jsou připravovány plány na výstavbu nového hřiště.

ZO ČSOP Stopa Klánovice s výstavbou nových hřišť na úkor lesa nesouhlasí. Výstavbu považujeme za nevratný zásah do celistvosti lesa, který zásadním způsobem ovlivní biotop lesa a ohrozí lesní porosty v blízkosti hracích ploch.

Konec naučné stezky je u zastávky ČD Klánovice ve vzdálenosti cca 0,7 km po modré turistické značce.

© 2017 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková