Barrandovské skály – Malá Chuchle

Krátká stezka po rovinaté asfaltce - cyklostezce mezi tratí a Barrandovskými skalami  z Hloubětína do Malé Chuchle, lze si ji prodloužit volně navazující naučnou stezkou Chuchelský háj. Je sjízdná s kočárky a na jejím konci je pěkné dětské hřiště, nevýhodou trasy je ale silný hluk z dopravy ze souběžné strakonické výpadovky a železničního koridoru a bohužel je nutné také počítat s neukázněnými řidiči nerespektujícími zákaz vjezdu. Možnost občerstvení na trase není.

Zakladatelem stezky je ZO ČSOP „Natura, quo vadis?“. Tato stezka r. 2014 nahradila část původní stezky Barrandovské skály – Chuchelský háj, jejímž zakladatelem a provozovatelem byl Z.Č.H.B. EVANS, posléze EVANS – středisko globální výchovy, respektive Občanské sdružení EVANS.

Popis trasy

Stezka začíná poblíž tramvajové a autobusové zastávky Hlubočepy (za viaduktem na cyklistické stezce) a vede po žluté turistické značce podél trati do Malé Chuchle.

Obsah tabulí této naučné stezky nemůžeme na těchto stránkách publikovat, protože nám k tomu jeho autoři nedali souhlas. Zveřejňování obsahu na internetu si nepřejí, aby tím nebyla snížena motivace uživatelů k návštěvě stezky v terénu. Tuto obavu nesdílíme, ale stanovisko autorů samozřejmě respektujeme.

Protože je současná stezka Barrandovské skály – Malá Chuchle dlouhodobě v silně zanedbaném stavu s většinou panelů poničených leckdy až k nečitelnosti, zveřejňujeme zde tu část původní stezky NS Barrandovské skály – Chuchelský háj, která procházela stejnou trasou jako současná poničená stezka do Malé Chuchle. Všechny dále uvedené údaje se tedy týkají této původní stezky.

Zaměření stezky:
přírodovědné (geologie, paleontologie, botanika) a historické

Značení:

žlutá turistická značka

Terén:
po zpevněné komunikaci.

Stav:
v terénu již stezka neexistuje

Stav k:
červnu 2017

Popis přístupu ke stezce

Původní stezka Barrandovské skály – Chuchelský háj začínala stejně jako ta současná poblíž tramvajové a autobusové zastávky „Hlubočepy“ (za viaduktem na cyklistické stezce).
Z Malé Chuchle lze pokračovat naučnou stezkou Chuchelský háj do Velké Chuchle, nebo se vrátit ze zastávky MHD Malá Chuchle.


© 2017 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková