Průvodce pražských naučných stezek

15 stezek

69 000 metrů

150 zastavení

 

O projektu Pražské stezky

Praha je mezi evropskými hlavními městy unikátní rozmanitostí své přírody a krajiny. Její jedinečnost je i v množství přírodního bohatství (má 93 maloplošných chráněných území), které je na mnoha místech bezprostředně propojeno s řadou historických a technických památek.

Vydejte se na pražské naučné stezky, které tato místa spojují a přinášejí kromě radosti z pobytu v přírodě také možnost poznání a prožitku z genia loci působivých míst často na dohled od rušného centra.

Na stránkách se můžete seznámit nejen se všemi potřebnými informacemi o jednotlivých stezkách, ale snažíme se také poskytnout věrný obraz obsahu jednotlivých zastavení a prostřednictvím hypertextových odkazů i širší informační základ. Tam, kde k tomu nedali autoři souhlas, však obsah zastavení publikovat nemůžeme. Zveřejňování obsahu na internetu si nepřejí, aby tím nebyla snížena motivace uživatelů k návštěvě stezky v terénu. Tuto obavu nesdílíme, ale stanovisko autorů samozřejmě respektujeme.

Tyto stránky vytvořila Agentura Koniklec v roce 2017 za laskavé podpory Hlavního města Prahy a navazují na starší verzi zpracovanou Občanským sdružením EVANS. K datu zveřejnění stránek jsou v obsahu zahrnuty pro začátek stezky, na jejichž vzniku se podílel Magistrát hlavního města Prahy. Další pražské stezky budou doplňovány podle zájmu jejich autorů a správců.

Přejeme vám pěkný výlet  pražskou přírodou a prosíme, abyste svojí ohleduplností pomohli přírodní hodnoty, kulturní památky i vybavení naučných stezek zachovat. Stezky často procházejí zvláště chráněnými územími, v kterých platí některá omezení – respektujte tedy prosím také tato pravidla uvedená na tabulích.

Za vaší ohleduplnost a šetrné chování v přírodě velmi děkujeme.

© 2017 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková