Letáky

Na ceně záleží-jak ušetřit na tisku letáků?

Není žádným tajemstvím, že se každý z nás stará o výhodnou cenu, ať chceme koupit cokoliv. To se neliší s grafickými a tiskovými službami. Jakou hodnotu má cena letáků a jak lze ušetřit při tisku propagačních materiálů?

Můžeme zvýraznit několik položek, které ovlivňují konečnou cenu objednávky. Je užitečné vědět, na co se zaměřit a jak nepřeplatit, stejně jako jak se vyhnout službám s nízkou cenou a nízkou… kvalitou.

Co ovlivňuje cenu letáků?

Konečnou cenu naší zakázky lze ovlivnit prakticky v každé fázi její přípravy. Od výběru grafa, který nabízí atraktivní ceny, nebo použití šablony letáku, až po výběr levnější velikosti, a vyjednávání reklamních cen s tiskárnou pro velkou objednávku nebo trvalou spolupráci.

Cena letáků závisí jak na zákazníkovi, tak na tiskárně. Proč? Zákazník nemá vliv na ceny, které tiskárna stanoví. Ovlivňuje však, jaké možnosti si zvolí, a může tak výrazně snížit nebo zvýšit náklady, které vzniknou při objednávání tištěných propagačních materiálů.

Nižší cena letáků

Chcete-li najít nejvýhodnější nabídku, musíte strávit nějaký čas výzkumem. Stojí za to navštívit několik nebo tucet tiskových stránek a porovnat ceny za stejný balíček letáků – tedy stejný počet kusů identické velikosti. Velikost letáků se často ukazuje jako klíčový prvek. Stejný balík (např. 500 ks) se liší cenou dle velikosti letáku. Rozdíly mohou dosáhnout několika desítek korun.

Majitelé firem často najímají grafické agentury nebo grafické designéry na volné noze, kteří se musí postarat o návrh letáku. Jejich služby mají mnoho výhod – dostaneme design přizpůsobený speciálně pro naši společnost, je jedinečný a umožňuje vyniknout na trhu. Služby grafického designéra jsou však často velmi drahé a proces návrhu letáku je dlouhý a obtížný. Lze se tomu vyhnout?

Šablony letáků a jejich cena

Pokud Vám záleží na čase a současně chcete snížit náklady na výrobu letáků, použijte šablony dostupné na webových stránkách tiskárny. Můžete si vybrat z mnoha hotových projektů a navrhnout zbytek sami – ve většině případů stačí přidat příslušný obsah a přizpůsobit velikosti. Celý proces lze provést za deset minut-je to mnohem rychlejší, než při vytváření letáků pomocí grafika.

Použití šablon znamená rozhodně nižší cenu letáků. Je to skvělé řešení, zejména pro malé firmy, pro které je úspora důležitá. Tímto způsobem můžete získat profesionální propagační materiály s mnohem menšími peněžními náklady. Šablony jsou vytvořeny grafiky pracujícími v tiskárně. Většina z nich je současně všestranná a vhodná pro různá odvětví. Stačí jen vybrat nejvhodnější pro vás a vaše plány.

Pozor na příliš nízkou cenu

Ne vždy stojí za to šetřit-v mnoha případech za vysokou kvalitu stačí zaplatit velké peníze. Pokud tedy vidíte velmi nízkou cenu za tisk letáků, zvažte, jaký může být konečný výsledek používání těchto služeb. Může nízká cena souviset se špatnou kvalitou?

Než se rozhodnete objednat letáky, podívejte se na další realizace tiskárny. Nenechte se zmást, sledujte všechny „vlaštovky“ – například cena uvedená na webu je cena tisku 100 kusů a další tiskárny nabízí za podobnou cenu balíček až 500 letáků. Vždy pečlivě čtěte, porovnejte a vyhnete se zklamání.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *