tisk na folii
Tisk,  Tisk na folii

CO LZE VYTISKNOUT NA FÓLII

Fólie mají mnoho druhů a využití – jak propagační, tak dekorativní. Prozkoumejte několik typů fóliía zjistěte, jak je můžete co nejlépe využít.

Než si odpovíme na otázku, co můžeme vytisknout na fólie, vysvětlíme, jaké jsou jejich nejdůležitější typy. Výběr fólií je velmi důležitý, protože právě on nám dává možnost aplikovat grafiku na daný povrch. Některé fólie jsou vhodné, například, jen pro ploché povrchy, jiné také pro zakřivené, některé z nich mohou být použity pro venkovní expozice, zbytek bude vhodný pouze v interiérech. Pojďme se seznámit s nejzajímavějšími typy fólií a jejich využitím.

  • Monomerické fólie. Obvykle se jedná o bílé fólie pro jakýkoli barevný tisk (někdy mohou být také řezány do zvoleného tvaru). Je důležité poznamenat, že monomerické fólie mohou být lepeny pouze na plochých plochách – bez jakýchkoli ohybů nebo nerovností. Mohou být nalepeny jak na velké, tak na malé plochy – jak uvnitř, tak i venku. Používají se jak na tabulích, štítech, tak na propagačních mobilech. Jsou také vhodné pro lepení oken, zařízení, nábytku nebo plochých povrchů automobilů a přívěsů. Jsou k dispozici jak v matné verzi (zachování čitelnosti i při plném slunečním světle), tak v lesklé – zdůrazňující barvu tisku. Monomerická fólie může být použita k nanesení velkých prosklených ploch nebo jako malá dekorativní nálepka. Co lze na ni vytisknout? Vše, co nám prozrazuje představivost a co bude vhodné pro malý povrch. To může být logo účetní kanceláře ve výloze, reklamního obchodu nebo dekorativní samolepky

tisk na folie

  • Lité fólie pro automobily. Jedná se o skupinu fólií vytvořenou pro nerovnoměrné plochy různých vozidel. Díky lité fólii je možné aplikovat grafiku na celý povrch vozu – jak na karoserii, tak na zrcadla, kliky dveře a těsnění. Takovou fólii stačí zahřát a nejen, že dokonale přilne k povrchu, ale také si „zapamatuje tvar“. Automobilové fólie se vyrábějí v klasické nebo reflexní variantě-jsou také viditelné v noci (samozřejmě po nasvícení). Na automobilových fóliích lze vytisknout například název a hlavní výhody společnosti – díky čemuž získáme mobilní reklamní nosič. Může být pokryta oblíbeným obrazem (scenérií), barvou, vzorem nebo leopardovými skvrnami – zkrátka přeměnit své auto na vše, co si jen myslíme. Paráda? Paráda!

 

  • Fólie OWV, tedy one way vision, mají výjimečnou sílu. Je to síla srovnatelná s jednostranným zrcadlem. Tato fólie nanesená na sklo způsobuje, že vnější obraz je viditelný – a uvnitř je stále světlo (viditelnost je trochu omezená). To bylo možné díky síti drobných otvorů, které při vytištění na jedné straně vytvářejí velkolepý obraz, aniž by narušily viditelnost člověka na druhé straně skla. Tyto fólie známe hlavně z městských autobusů a tramvají, používají se také ve výlohách obchodů. Na fóliích OWV se obvykle tisknou velkoformátové barevné reklamy na místa, produkty nebo události. Další superschopností fólie OWV je možnost tisku na reflexní plochu, která bude také viditelná po setmění.

 

  • Glazovaná fólie je ideální pro aplikaci prosklených částí v kancelářích, stejně jako kosmetických a lékařských ordinacích. Obvykle nejsou potištěny intenzivními barvami, častěji se používají výřezy nápisů nebo tvarů. Mrazivé filfólie propouštějí světlo, ale umožňují zachovat pohodlí a diskrétní náladu v interiéru. Vypadají elegantně a designově – jak v prosklených chodbách a hotelových restauracích, tak v interiérech kancelářských budov. Umožňují rozdělit prostor, například zvýšit soukromí v kancelářích, místnostech nebo konferenčních místnostech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *