tisk katalogů
Katalogy,  Tisk

JAK VYBRAT BARVU SPIRÁLY V KATALOGU?

Katalogy se spirálou jsou jedním z nejpopulárnějších tištěných materiálů, které ochotně objednávají společnosti z různých odvětví. Nejčastěji se používají k prezentaci nabídky společnosti nebo konkrétního výrobku. Pokud jsou dobře navrženy, určitě se stanou účinným reklamním médiem.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JSOU DETAILY

Mnoho lidí, kteří si objednávají katalogy se spirálou, nepřipisují důležitost takové podrobnosti, jako je spirála. Zadavatelé se zaměřují především na obsah, hmotnost papíru a kvalitu tisku. Vyplatí se ale také třeba zvážit otázku, jako je typ spirály – a vybrat ji vhodně pro odvětví, ke kterému se katalog vztahuje. Barva spirály v katalogu se spirálou může hrát velmi důležitou roli.

 

VÝBĚR BARVY

Spirály jsou obvykle k dispozici ve třech barvách. Zákazníci si mohou vybrat z: černé, bílé a zlaté. Někdy se také lze setkat se stříbrnou spirálou. Čím se řídit při výběru? Především je třeba věnovat pozornost dominantním barvám v celém katalogu. Lze zvolit silně kontrastní barvu – pokud v materiálech převládá bílá – lze uvažovat o černé spirále. Pokud dominují tmavé barvy – například černá nebo tmavě modrá – bílá s nimi bude dobře korespondovat. Zlatá barva je ideální pro brožury z odvětví vybavení interiérů, kosmetiky a kadeřnictví. Zlato ideálně zdůrazňuje estetický aspekt grafického návrhu a vytahuje další kvality katalogu, čímž mu přidává prestiž a eleganci. Stříbrná barva spirály se zase více hodí k technickým odvětvím.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *