plakáty
Tisk,  Tisk plakátů

UV TISK V DEKORACÍCH INTERIÉRU

Tisk na pevných základech poskytuje obrovské možnosti – jak propagační, tak dekorativní. UV tisk zajišťuje fotografickou kvalitu, výjimečnou odolnost a tisk na různých podkladech. Jak používat UV tisk pro navrhování a design interiéru? Podívejte se na naše inspirace.

Co je UV tisk? Jedná se o přímý digitální tisk pomocí tekutého polymerního inkoustu. Název UV pochází z technologie fixace tisku – ta se provádí pomocí speciálních lamp, které používají ultrafialové záření. Tato technologie se nejčastěji používá na pevných základech. Můžete tisknout jak malé, tak velké plochy, a také je řezat do libovolného tvaru.

UV tisk umožňuje extrémně odolný pigment, který zachovává počáteční intenzitu i při venkovním vystavení. Kromě toho jsou UV inkousty netoxické a naprosto bezpečné pro zdraví, takže mohou být bez problémů umístěny v kancelářích, školách nebo dětských pokojích.

tisk plakátů
tisk plakátů

 

Tisk na PVC

PVC desky jsou absolutní klasikou – jak pro propagační, tak pro dekorativní výtisky. PVC s barevným potiskem se ochotně používá jak pro zdobení domů, tak pro kanceláře, výstavní stánky nebo obchody. Jejich největší výhodou není jen to, že mají šťavnaté barvy, ale především velmi nízkou hmotnost, takže je lze snadno instalovat a přenášet. PVC se hodí jako štíty, průhledné stěny nebo reklamní a informační cedule. Můžeme si vybrat hotové panely s potiskem nebo vytisknout desku s vlastním vzorem. Desky s UV tiskem nejsou jen metodou na personalizované dekorace, ale také nápadem na neobvyklý dárek.

 

Tisk na dřevo

UV tisk také poskytuje velké možnosti pro tisk dřevěných povrchů. Dřevěné prvky lze považovat za unikátní plátno nebo z nich vyříznout zvolený tvar, na který kresbu naneseme. Tištěné desky mohou být použity jako prvek k vytvoření jedinečné mozaiky, nábytku nebo jiných dřevěných dekorací. Na stromě můžete vytisknout rodinné fotografie, domácí motto nebo například diplom pro nejlepšího manžela nebo manželku. Slovy – vše, co si budeme přát. Dřevěné dekorace budou skvělým doplňkem interiérů, které jsou vyzdobeny v klasickém, rustikálním nebo skandinávském stylu.

 

Tisk na sklo

Tištěné skleněné panely jsou jedním z nejjasnějších, nejsilnějších a nejelegantnějších interiérů a dekorací. Hodí se zejména při zařizování interiéru ve stylu podkroví nebo industriálního stylu. Sklo může rozdělit prostor, tvořit středobod nebo jemně tónovat. Skleněné panely s UV potiskem dokonale nahrazují dlažbu a tapetu – například v prostoru mezi skříněmi a nad kuchyňskou deskou.  Tištěné sklo se také ochotně používáno v koupelnách, salónech nebo obývacích pokojích, což tvoří individuální, ale elegantní doplněk. Dekorativní sklo umožňuje například jemný efekt vitráže a barevnou filtraci světla. Pokud je sklo vystaveno jednostranně a my se staráme o silné, intenzivní barvy-nezapomínejme na přidání bílé předtisku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *